Şirket/Firma Adı

HİSSEDARLIK YAPISI

YENİKÖY KEMERKÖY ortakları %50 IC Enerji - %50 LİMAK’dir.

YENİKÖY KEMERKÖY ortaklarının yıllara dayanan tecrübesinden ve gücünden güç almaktadır.
 

IC İÇTAŞ ENERJİ

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım Holding, 1998 yılında Türkiye enerji sektöründeki öncü şirketlerden biri olarak başlayan yolculuğunu, bugün itibarıyla sektördeki lider şirketlerden biri olarak sürdürmektedir. 

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım;

- Tamamen yerli ve yenilenebilir kaynaklara dayalı toplam 1.325 MW kurulu gücü,
- Tamamı açık işletme 240 milyon ton linyit rezervi,
- 6,4 milyar kWh yıllık elektrik dağıtımı,
- 10 milyar kWh yıllık perakende satışı,
- Yaklaşık 5.000 çalışanı ile enerji arzının güvenli ve sürdürülebilir olarak temini için önemli bir rol üstlenmektedir.


IC İÇTAŞ Enerji Yatırım bundan sonra da gücünü insan kaynağından ve teknolojiden alarak ilerlemeyi sürdürecek, sektördeki lider şirketlerden biri olma konumunu güçlendirecektir. Bu yolda ilerlerken, kalite odaklı bir yaklaşım benimsemek, çevresel ve sosyal sorumluluk bilincini tüm faaliyetlerinin merkezine koymak, temel ilkeler olmaya devam edecektir.  

http://www.ictasenerji.com.tr/


LİMAK ENERJİ

Limak Holding’in 1976 yılından günümüze uzanan tecrübesinin enerji sektörüne yansıması olan Limak Enerji, elektrik üretimi, dağıtımı, perakende ve toptan satışı, ithalat ve ihracatı konularında çalışmalarını yürütmektedir. Sahip olduğu enerji üretimin yanı sıra, enerji ticaretinde de aktif rol oynayan Limak Enerji, enerji piyasasındaki etkinliğini arttırmaktadır. 

2015 yılında kadar faaliyete geçen santralleriyle toplam 2800 MW kurulu güce ulaşan Limak Enerji yılda 5 Milyar kWh’in üzerinde enerji satış hacmine erişmiştir.
Ülkemizin en temel ihtiyaçlarından birisi olan enerji üretimi konusunda Limak Enerji Grubu yenilenebilir enerji kaynakları başta olmak üzere stratejik öneme sahip birçok proje geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğu termik ve hidroelektrik santraler ile elektrik üretimi gerçekleştiren grubumuz yurtiçi ve yurtdışındaki enerji yatırımları ile büyümesine devam etmektedir.
http://www.limakenerji.com.tr