Yeniköy Kemerköy Enerji, Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda geleceğin sürücüleri olan çocuklar için trafik eğitimi verdi

Yeniköy Kemerköy Enerji, Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda geleceğin sürücüleri olan çocuklar için trafik eğitimi verdi

Yeniköy Kemerköy Enerji ve Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 26. Şube Şefliği, Trafik ve İlk Yardım Haftası’nda, trafik kurallarına dikkat çekmek ve ilk yardımın önemini vurgulamak amacıyla ilkokul öğrencilerine ortak trafik eğitimi düzenledi. Trafik ve İlk Yardım Haftası temasıyla düzenlenen resim yarışmasının ödül töreninde ise küçük ressamlar bisikletlerine kavuştu.  

Yeniköy Kemerköy Enerji, Trafik ve İlk Yardım Haftası kapsamında, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 26. Şube Şefliği iş birliğinde ilkokul öğrencileri için eğitim düzenledi. Trafik eğitimi; Ören, Yeniköy ve Çamköy’deki ilkokulların üç ve dördüncü sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.  

26. Şube Şefliği uzmanları tarafından verilen trafik farkındalık eğitimine, 150’ye yakın öğrenci katıldı. Eğitimde, karşıdan karşıya güvenli geçiş yöntemleri, genel trafik kuralları, trafik işaret levhaları, yaya geçidinin kullanımı, araçlarda güvenli yolculuk ve ilkyardımın önemi gibi konulara ağırlık verildi. 

26. Şube Şefliği ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trafik ve İlk Yardım Haftası temasıyla düzenlediği resim yarışmasına Yeniköy Kemerköy Enerji bisikletlerin tedarik edilmesine sponsor olarak destek verdi. 

Trafik ve İlk Yardım Haftası kapsamındaki etkinliklerin önemine dair görüşlerini açıklayan Yeniköy Kemerköy Enerji Genel Müdürü Erol Demir, “Milaslı öğrencilerin her anlamda yetkin bireyler olarak yetişmeleri için kamu kurum ve kuruluşları ile ortaklaşa hareket ediyoruz, farklı alanlarda projeler geliştiriyoruz. Etki alanımızda yer alan köylerdeki ilkokullara ve öğrencilerimize birçok konuda farkındalık oluşturup onları topluma ve hayata hazırlamak için elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz haftalarda ilkokul öğrencilerine yönelik bir tiyatro oyununun sahnelenmesine vesile olmuştuk. Bugün de yine geleceğin sürücüleri ve yetişkinleri olan çocuklarımızın trafik gibi çok önemli bir alanda farkındalıklarının artması için Karayolları Genel Müdürlüğü Muğla Şube Şefliği ile birlikte bu eğitimi hayata geçirdik. Çocuklarımızın geleceği için bu tarz konularda her tür eğitime ve desteğe bugün olduğu gibi yarın da devam edeceğiz” dedi.