YK ENERJİ AFET FARKINDALIK VE YANGIN EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

YK ENERJİ AFET FARKINDALIK VE YANGIN EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. bünyesinde, Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) desteği ile gerçekleştirilen Afet Farkındalık ve Yangın Eğitimleri tamamlandı.

Yeniköy Termik Santrali, Kemerköy Termik Santrali ve Linyit İşletmelerinde, üç farklı zamanda verilen eğitimlerin amacı; başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların YK Enerji personeline aktarılması olarak açıklandı.

YK Enerji Acil Durum Ekipleri”nde görev alan personellere ilgili mevzuat eğitimlerine ek olarak;

·       Afet Bilinci,

·       Yangın ve Yangın Söndürme Yöntemleri,

·       İşyeri Acil Durum Müdahale Ekiplerinin Eğitimi konuları anlatıldı.

Dört saat süren eğitim sonrası gerçekleştirilen tatbikatlarda ise, acil durumlara hazırlık ve müdahale kapsamında bilinç düzeyinin arttırılması için pekiştirici uygulamalar, AFAD Eğitmenleri öncülüğünde Acil Durum Ekipleri ile birlikte gerçekleştirildi.

Tatbikatta pratik olarak; yaralı taşıma, arama kurtarma, yangına müdahale ve yangın sırasında kurtarılacak olan malzemelerin taşınması ,tatbikat senaryosuna uygun olarak  KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler ) ekiplerinin müdahalesi gibi olası bir afet durumunda hayati öneme sahip konulara yer verildi.