YK ENERJİ İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASINI ÇOCUKLARLA KUTLADI

YK ENERJİ İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASINI ÇOCUKLARLA KUTLADI

Üretim düzeninin sağlıklı olabilmesi için iş sağlığı ve iş güvenliğinin öncelikli olarak ele alınması gereğini kendisine misyon edinmiş  olan YK Enerji ile Yeniköy TEK İlköğretim Okulu işbirliğinde İş Güvenliği Haftası etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılım gösteren 350 çocuğa eğitici yap-bozlar hediye edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 1987’den bu yana her yıl 04 - 10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan"İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" YK Enerji bünyesinde çocuklarla birlikte kutlandı.

YK Enerji Yönetim Sistemleri Direktörlüğü ve Yeniköy TEK İlköğretim Okulu Yönetimi işbirliğinde düzenlenen  etkinlikte İş Güvenliği, İş Sağlığı ve Atık Yönetimi hakkında eğitimler verildi. Eğitimlerde çocuklarla paylaşılan bilgiler ise Eğitim ve Tehlike Bulma Yarışması ile pekiştirildi. Santralde ve okulda olmak üzere iki farklı konumda gerçekleştirilen yarışmada çocuklardan ebeveynlerinin de karşılaşmış oldukları tehlikelerin olduğu bulgu tablosundan sorular sorularak, bulguların anlatılması istendi. Etkinlikler sonunda katılım gösteren 350 çocuk, tehlikeli durumların karikatürize edildiği yapbozlarla ödüllendirildi.