YK Enerji Milli Ağaçlandırma Günü’nde Yüzlerce Fidan Dikti

YK Enerji Milli Ağaçlandırma Günü’nde Yüzlerce Fidan Dikti

Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin (YK Enerji), 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü için düzenlediği etkinlikte yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Bu yıl “Türkiye Yüzyılına Nefes” sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak kutlanan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde YK Enerji de çalışanlarıyla ağaç dikim etkinliği düzenleyerek katılım sağladı. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak ve çevre duyarlılığı konusunda farkındalığı arttırmayı önemseyen YK Enerji’nin ağaç dikim etkinliğine çevre köylerde yaşayan çocuklar ve gençler de katıldı.

Kazı ve dekapaj faaliyetlerinin tamamlandığı Sekköy Yaylıktepe Göleti mevkiindeki maden sahasında gerçekleşen etkinlikte yüzlerce sığla, çınar ve kara servi fidanı dikildi. Yeniköy ve Kemerköy Termik Santral sahalarında devam edecek dikim çalışmalarında toplam 2 bin fidanın toprakla buluşması hedefleniyor.

YK Enerji Genel Müdürü M.Serhat Dinç de, etkinlikte yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

“Madencilik faaliyetleri tamamlanan sahalarımızı belli bir plan çerçevesinde, ve ilgili kurumlarla koordinasyon halinde doğaya geri kazandırıyoruz. Diğer yandan faaliyet gösterdiğimiz bölgede çevrenin koruması ve biyoçeşitliliğin arttırılması ve bu konudaki farkındalık geliştirilmesi için bugünkü gibi sosyal ve çevresel yatırım çalışmaları yapmaktan da mutluluk duyuyoruz. Sürdürülebilir madencilik ilkesiyle çalışmalarımızı yürütürken gençlerin ve çocukların çevre duyarlılığına katkı sağlamayı kurumsal sorumluluk anlayışımızın bir parçası olarak görüyoruz.”